Vēsture un tradīcijas

Jūrmalas Mūzikas vidusskola ir dibināta 1960.gada septembrī, un savu pašreizējo mājvietu Smilšu ielā 7, Majoros tā ieguva 1963. gadā.  Pirmajā mācību gadā skolā strādāja tikai 4 pedagogi un mācījās 28 audzēkņi. Ilgu laiku – no 1960. līdz 2003.gadam – to vadīja direktors Andrejs Upmacis, bet skolas ilggadējā direktora vietniece mācību darbā bija Irēne Štrause. 1990.gadā mūzikas skola pārtapa par mūzikas vidusskolu, uz kuru joprojām brauc mācīties audzēkņi no tuvākas un tālākas apkārtnes, t.sk. no Rīgas.

Jau savas darbības sākumā skola ieņēma nozīmīgu vietu pilsētas kultūras dzīvē,  bet 20.gs. 70. gados tās audzēkņi sāka demonstrēt nemainīgi augstu profesionālās sagatavotības līmeni Latvijā. Līdz šim neskaitāmi audzēkņi veiksmīgi piedalījušies un sevi apliecinājuši koncertos, konkursos un festivālos. 1995. gadā skola saņēma Kultūras ministrijas akreditāciju. Tās darbības kvalitāti vienmēr apliecinājuši arī augstie valsts un pašvaldības apbalvojumi, ko saņēmuši vairāki skolas pedagogi.

Šobrīd skolā mācās vairāk kā 400 audzēkņu taustiņinstrumentu, stīgu instrumentu, pūšaminstrumentu, sitaminstrumentu un vokālās mūzikas programmās. Skolā strādā vairāk kā 50 pedagogu un darbinieku, daudzi no pedagogiem ir savulaik absolvējuši tieši Jūrmalas Mūzikas vidusskolu.

Gadu gaitā skolā ir izveidojušās stabilas koncertu tradīcijas, tās audzēkņi un pedagogi aktīvi piedalās Jūrmalas un Latvijas koncertdzīvē. Skolas dzīvi bagātina 1.septembra, Valsts svētku, Ziemassvētku, pedagogu, mācību gada noslēguma un dažādu nodaļu koncerti visa gada garumā. Ar koncertiem skolā regulāri viesojas citu skolu audzēkņi, bet, sākot ar 2015./2016.mācību gadu, skolas telpās audzēkņus, darbiniekus un apmeklētājus priecē Bulduru dārzkopības vidusskolas veidotās ziedu kompozīcijas, kā arī vietējo mākslinieku gleznu izstādes.

Īpašu uzmanību pelna Jūrmalas Mūzikas vidusskolas vēsturiskā ēka – kādreizējā vasarnīca, kas celta 20.gs. sākumā. Tā atrodas valsts nozīmes pilsētbūvniecības pieminekļu teritorijā, un tās interjerā atrodami vairāki vietējās nozīmes mākslas pieminekļi (krāsnis, kamīns, durvju apdares, vitrāžas u.c.).

Jūrmalas Mūzikas vidusskolā ir mācījušies grupas “Menuets” mūziķi Andris un Juris Sējāni, Adrians Kukuvass, Raimonds Bartaševics, klarnetists Egīls Šēfers, vijolnieki Raimonds Ozols, Vineta Sareika, Elīna Bukša, Paula Šūmane, Liene Neija – Kalniņa, altiste Regīna Maļecka, čellists Ruslans Viļenskis, muzikologi Karina Bērziņa, Ilga Auguste, Zane Prēdele, komponisti Rihards Dubra, Anastasija Kadiša, ērģeļbūves meistars Jānis Kalniņš, ērģelniece Edīte Deksne, pianisti Jānis Maļeckis, Endijs Renemanis, Imants Blūzmanis, Antons Rosputjko, koklētāja Kristīne Ojala, dziedātāja Evija Martinsone, folkloriste Māra Mellēna, klavesīniste Darja Zemele un daudzi citi ievērojami mūziķi.

Vairāki absolventi savas profesionālās gaitas veiksmīgi uzsākuši un turpinājuši citās darbības jomās, piem., Jānis Vētra medicīnā, Linda Abu Meri, Didzis un Gatis Gavari uzņēmējdarbībā, Aiva Rozenberga politikā, Elita Veidemane publicistikā, Raimonda Vazdika, Diāna Bērza, Ivars Krasts, Ieva Pļavniece aktiermākslā, Ingus Dauksts teoloģijā, Elīna Līce rakstniecībā, Andris Kronbergs, Jānis Norde arhitektūrā. Kopumā skolu absolvējuši vairāk kā 1500 audzēkņu un ikviens skolai ir bijis tuvs un vērtīgs.

Jūrmalas Mūzikas vidusskola ir reģiona skolu metodiskais centrs, tā uztur draudzību arī ar citu reģionu skolām. Kā Jūrmalas Mūzikas vidusskolas filiāle savu darbību savulaik ir sākusi Babītes mūzikas skola.Nākamā nozīmīgā skolas pārcelšanās gaidāma, kad līdzās Jūrmalas Mākslas skolai Jūrmalas Mūzikas vidusskola savas durvis vērs Strēlnieku prospektā 30, Dubultos.